NoNameIn.Net Strona Główna
ProfilProfil FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RegulaminRegulamin
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Czat (0)

Poprzedni temat «» Następny temat
chciałbym się zabić, a nie jestem w stanie się zebrać... :(
Autor Wiadomość
mucha

Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Cytat:
nie dlatego, że „tak mi się zdaje”, tylko dlatego, że przeanalizowałem wszystko tysiąc razy, bo nie lubię podejmować pochopnych i nieprzemyślanych decyzji.

to teraz przeanalizuj fakt, że to całe analizowanie, o którym mowa powyżej, jest niewiele warte. tzn. bez obrazy, stwierdzam tylko suche fakty, a jeśli jest jak pisała I-87, że jesteś mądry gość, to zrozumiesz moje słowa zgodnie z intencjami.
człowiek w depresji, prawie-depresji, w poczuciu bezsensu, a nawet po prostu w złym samopoczuciu, nie jest w stanie w pełni i prawidłowo analizować swoją sytuację. taki człowiek nie myśli kreatywnie, przeocza z 50% możliwości, a 40% odrzuca, czego nie zrobiłby, gdyby jego umysł był świeży i otwarty. błąd generuje już sam fakt, że analiza dotyczy osoby analizującej. nie ważne z jak wielkim przekonaniem stwierdzisz, że "przeanalizowałeś wszystko", jak bardzo będziesz tego pewien - i tak nigdy nie będzie to prawdą.
to co piszesz, to po prostu Twoje wybory.

Gość

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Ostatnio dużo mówi się o samobójstwie, w sumie może właśnie teraz zaczęłam zwracać na to uwagę ale nie w tym rzecz. W moim mieście miało miejsce kilka samobójstw i muszę powiedzieć że wzbudziły one mój lęk, to smutne a nawet mroczne jak myśli o zabiciu się mogą tak determinowac ludzi. Niedawno bardzo młoda dziewczyna próbowała się powiesić, drugi raz na drzewie, znalazła ją jej mama.. wezwała pogotowie i rozpoczęła resuscytacje, dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Mogę tylko wyobrazić sobie co czuje jej matka.
Osobiście uważam że do samobójstw uciekają się ludzie bardzo wrażliwi, każdy z nas inaczej reaguje na stres czy trudną sytuację życiową. Nie oceniam tych ludzi.
Do odpowiedzi na wątek skłoniły mnie słowa autora, dotyczące samobójstwa jako przyjemności, słusznego wyjścia czy ucieczki. Muszę powiedzieć że trochę się zdziwiłam ale ilu ludzi tyle zdań, szanuję opinię.
Jeśli o mnie chodzi to pod wpływem otaczających mnie wydarzeń, bardzo boję się śmierci, a tym bardziej możliwości zabicia samej siebie. Zastanawiam się czasem czy osoba w trakcie popełnienia samobójstwa czuje zdenerwowanie, czy może spokój, ulgę, duży wpływ ma tutaj adrenalina, która popycha do działania, ale to wszystko wydaje mi się bardzo mroczne. I najważniejsze, co po takiej śmierci?

mucha

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Cytat:
Ostatnio dużo mówi się o samobójstwie

gdzie? w internecie, w Twoim otoczeniu?
masz na myśli statystyki i doniesienia o popełnionych samobójstwach, czy po prostu ludzie mówią do Ciebie, że chcieliby się zabić?
nie to, że czepiam się słówek, tylko jestem ciekawa skąd takie spostrzeżenie, bo moje jest wprost przeciwne i niezmienne od lat.
z tego co ja widzę, samobójstwo w społeczeństwie jest sporym tabu. może jest pewna zmiana, że ludzie już aż tak się nie wstydzą, gdy ktoś w rodzinie sam się zabił, i chyba nie boją się już tak bardzo, że opowiadając o tym, na głos mówią o grzechu. no dobra, to ostatnie to była złośliwość.

Cytat:
I najważniejsze, co po takiej śmierci?

"takiej"? a po innej śmierci miałoby być coś innego?

Gość

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2016   

Cześć Mucha :)
Tak, miałam na myśli otoczenie. I mówi się częściej po popełnieniu samobójstwa, jak zwykle że ktoś sprawiał wrażenie szczęśliwej, "silnej" osoby, która miała kochającą rodzinę itd. No mnie też to śmieszy, nikt raczej nie chodzi po ludziach i nie mówi że ma dość i zaraz idzie ze sobą skończyć. Ludzie mają skłonność do plotkowania i ubarwiania.
I właśnie zastanawia mnie fakt że w chrześcijaństwie samobójstwo jest grzechem, dusza nie może być zbawiona, jeszcze w szkole ksiądz nam o tym wspominał. Chociaż pogrzeby takich osób odbywają się normalnie, to nie wiem. Trochę to smutne bo czasem ludzie na prawdę mają piekło na ziemi, może kierują się impulsem albo nie chcą już być na tym świecie . Zastanawiający jest mechanizm kierujący ludźmi w trakcie próby samobójczej. W sumie ból powinien skłonić do wycofania, a tak się nie dzieje.
W sumie mówienie że ktoś z rodziny popełnił samobójstwo, z perspektywy moich znajomych, nie budzi wstydu a raczej mocne poczucie winy. Dla kogoś spoza to kłopotliwe bo nie wiadomo do końca jak zareagować w takiej sytuacji żeby jeszcze będziej nie zranić rodziny. Ogólnie samobójstwo to coś mrocznego. Jak dla mnie to jakby zła siła wysyłała z człowieka życie, a raczej wolę do życia
[/list]

mucha

Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016   

Cytat:
w chrześcijaństwie samobójstwo jest grzechem, dusza nie może być zbawiona, jeszcze w szkole ksiądz nam o tym wspominał. Chociaż pogrzeby takich osób odbywają się normalnie, to nie wiem

bo oni sami nie wiedzą o co w tym chodzi ;) aczkolwiek jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o jedno ;)
podobna sytuacja jest z rozwodnikami. wg tych ich własnych zasad jest to grzech, a mimo to nie ma problemu, żeby taki rozwodnik co tydzień dostawał to ich zbawienie i opłatek- permanentnie nadal pozostając grzesznikiem. ale szkoda słów na absurdy tej organizacji.

Cytat:
Ogólnie samobójstwo to coś mrocznego. Jak dla mnie to jakby zła siła wysyłała z człowieka życie, a raczej wolę do życia

tak, ale najpierw to na ogół inni ludzie odbierają coś człowiekowi, coś niesamowicie ważnego, i dopiero wskutek tego pojawiają się w nim myśli samobójcze.

Gość

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

Z czego wynika strach przed śmiercią? Jest jakiś gen za to odpowiedzialny i osobniki, które go nie posiadały wymarły? Nie dotyczy chyba samobójstw pod wpływem impulsu, te są najłatwiejsze.

r3ik4
Gość
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Dla jednych śmierć jest końcem, dla innych wybawieniem a dla kolejnych przejściem. Strach przed śmiercią wpajają i wpajali w nas rodzice oraz środowisko głównie chrześcijaańskie.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach