NoNameIn.Net Strona Główna
ProfilProfil FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RegulaminRegulamin
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Czat (0)

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk
Autor Wiadomość
Mimbla
Gość
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   Lęk

Przeżywam trudny okres w życiu. Przed laty miałam epizody nerwicowe i depresyjne, oczywiście nic fachowo zdiagnozowanego, bo doczekać się porządnej wizyty na NFZ to jak szukać igły w stogu siana. Dzisiaj wszystko do mnie wraca - moja mama po długotrwałej walce o życie stała się osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym, oprócz niej mam tylko babcię, reszta rodziny to zakłamane szuje, z którymi nie chcę mieć nic wspólnego. Myślałam, że jakoś się w tym wszystkim odnalazłam, ale od jakiegoś czasu powrócił do mnie straszy lęk, który, jakkolwiek dziwnie to brzmi, mogę umiejscowić w klatce piersiowej, gdzieś w okolicy serca, mostka. Kocham najbliższe mi osoby najbardziej na świecie i strasznie się boję, że kiedyś zostanę sama. Ta myśl nie daje mi spokoju i czasami doprowadza do stanu, w którym płaczę, chociaż tak naprawdę nie stało się nic konkretnego. Rano wstaję bez problemu, wypełniam obowiązki, które do mnie należą, wychodzę z psem, sprzątam, spotykam się z ludźmi... A wieczorem znowu przychodzi to przerażenie, którego nie sposób wygonić. Dokładnie w okolicach klatki piersiowej. Doświadczyliście czegoś podobnego? To nerwica? Depresja? A może nerwica i depresja? Rok temu odbyłam psychiatryczną i psychologiczną wizytę na NFZ w jednej z klinik, zapisałam się na psychoterapię i usłyszałam, że będę musiała czekać kilkanaście miesięcy. O całej sprawie zapomniałam, a przypomniałam sobie ponownie teraz, kiedy mama zachorowała. Tak się zastanawiam - czy oni w ogóle mają zamiar oddzwonić?
Co robić, jak żyć?
A może samo przejdzie?

chihiro
chihiro

Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Nie wiem, jak Ci pomóc, ale rozumiem Twoje problemy. Po śmierci Matki boję się każdego dnia

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach