NoNameIn.Net Strona Główna
ProfilProfil FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RegulaminRegulamin
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Czat (0)

Poprzedni temat «» Następny temat
dokąd zmierza forum?
Autor Wiadomość
Cisza 

Wysłany: Nie 13 Mar, 2016   

Teraz to juz tylko facebook

mucha

Wysłany: Wto 15 Mar, 2016   

myślę, że osoby używające fejsbuka z podobnym zaangażowaniem jak Kim Kardaszjan - nie zrozumieją sensu 90% tematów na tym forum.

wracając do sprawy- tak, wiele osób już tu nie pisze, ale ja już dawno zmieniłam na to spojrzenie. w paru przypadkach takich osób wręcz mam pewność, od ich samych, że odeszły z forum dla swojego dobra, by zacząć coś nowego, nie taplać się już w swoich ani czyichś problemach, by już nic o nich nie przypominało.
były, w pewnym sensie wciąż są to osoby ważne dla forum, dla innych ludzi- nie neguję tego, bo sama tak uważam, ale stwórzmy przestrzeń na 'nowe'.
ktoś kiedyś dał mi do myślenia, ładnie opisując, że wchodząc tutaj, ma wrażenie jakby był w starym muzeum, w którym stoją zakurzone posągi starych użytkowników. nie chcę, żeby takie wrażenie miały osoby, które chcą dołączyć do forum. chciałabym, żeby widziały tutaj przestrzeń dla siebie i czuły, że same również mogą stać się tak ważnymi elementami forum, że jeśli kiedyś pójdą dalej, to też będzie się ich wspominać.
jestem przeciwko wytwarzaniu legend o "starej gwardii" (aczkolwiek nie zaprzeczam jej istnieniu) i przypisywaniu jej prymu, w ogóle przeciwko dzieleniu tak forumowiczów i jakiejkolwiek hermetyzacji.

BL, dasz swoją opinię?

I-87
Gość
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Mucha, szacuneczek, że znajdujesz czas i masz siłę sprawować kontrolę nad tym miejscem.
różnie między nami bywało.
ale gdyby nie Ty, praktycznie nie byłoby tego miejsca chyba juz...
pzdr

mucha

kontrola ta raczej za duże słowo, po prostu napisałam co myślę i jak bym to widziała, ale dziękuję - było mi bardzo miło czytać to co napisałaś ::usmiech:

Black_Lilliyah 
]v[ i s t y k

Moja opinia, Mucho, jest taka, że pięknie wszystko ujęłaś i mogę podpisać się pod tym, gdyż sama bym tego lepiej nie napisała.
Cytat:
w paru przypadkach takich osób wręcz mam pewność, od ich samych, że odeszły z forum dla swojego dobra, by zacząć coś nowego, nie taplać się już w swoich ani czyichś problemach, by już nic o nich nie przypominało.

Gdyby zostali, mogliby pisać o pozytywnych zmianach, zaistniałych w ich życiu. Troszkę brakuje mi tego na tym forum. Miło byłoby poczytać, że komuś dobrze się układa. Ponadto wydaje mi się, że takie posty mogłyby motywować i energetyzować.
For Funerals to come

mucha

Cytat:
Ponadto wydaje mi się, że takie posty mogłyby motywować i energetyzować.

na pewno tak, jednak rozumiem, że te osoby nie chcą tego robić, bo to oznaczałoby dla nich niepotrzebny kontakt z przeszłością, nawet jeśli są już w innej sytuacji życiowej.
ale zdarzyło mi się parę razy natrafić na posta właśnie tego typu, że ktoś coś tam poprawił w swoim życiu, czy na coś się odważył- i wrócił o tym napisać.

Black_Lilliyah 
]v[ i s t y k

Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Cytat:
na pewno tak, jednak rozumiem, że te osoby nie chcą tego robić, bo to oznaczałoby dla nich niepotrzebny kontakt z przeszłością, nawet jeśli są już w innej sytuacji życiowej.

Tak, ja to doskonale rozumiem.
Ale, z drugiej strony, tak sobię myślę - może taka konfrontacja z przeszłością mogłaby być potrzebna właśnie?

Cytat:
ale zdarzyło mi się parę razy natrafić na posta właśnie tego typu, że ktoś coś tam poprawił w swoim życiu, czy na coś się odważył- i wrócił o tym napisać
.
Niby tak, ale takich postów jest mało, bardzo mało.
For Funerals to come

mucha

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Cytat:
może taka konfrontacja z przeszłością mogłaby być potrzebna właśnie?

pisałam o kontakcie, nie konfrontacji, ale pewnie masz rację.
chociaż akurat ja raczej zawsze głosuję na nieoglądanie się za siebie, a nawet wypieranie i zapominanie za wszelką cenę.. chyba jednak nie polecam takiej postawy.

Black_Lilliyah 
]v[ i s t y k

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Chodziło mi o to, by cieszyć się tym, co się ma, bo kiedyś było gorzej oraz o niepopełnianie dawnych błędów.
For Funerals to come

iluzja 

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2016   

Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam post, ale tylko na chwilę tu zajrzałam.

Dawno tu nie byłam, kiedy ostatni raz tu byłam to próbowałam różnych rzeczy, żeby coś się zmieniło. I w końcu coś się zmieniło...Tylko na jak długo? Może powinno mi to wystarczyć ? tylko nadal czegoś brakuje i w tym momencie mam ochotę wszystko rzucić, ale nie rzucę wszystkiego, bo popełniłabym dawny błąd.

Chyba po prostu poczułam potrzebę, żeby tu napisać a dlaczego? Bo przed kimś bym się nie przyznała, że mam ochotę to wszystko rzucić. Może z wyjątkiem jednej osoby.. ? w ogóle mówienie o uczuciach to moja słaba strona.

Myślę, że takie fora są potrzebne, że kiedy znajdzie się jakaś potrzeba ktoś napisze i może mu to pomóc w jakiś sposób...

Te_beznadziejny

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

Witaj Iluzjo
Miło że tu zaglądasz i też jestem zdania że takie fora są potrzebne.
Ja czytam

mucha

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Cytat:
kiedy ostatni raz tu byłam to próbowałam różnych rzeczy, żeby coś się zmieniło.

iluzjo, mogłabyś rozwinąć to zdanie?
może właśnie mogłabyś komuś pomóc opowiadając o tych próbach, może ktoś też by spróbował.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach